Odchudzanie nie zawsze przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli. Jednocześnie brak pożądanych efektów nie zawsze jest wynikiem błędów popełnianych przez osobę chcącą pozbyć się nadwagi. Należy bowiem pamiętać, że wskazać można szereg chorób, które wyraźnie utrudniają gubienie wagi. Zobaczmy, jakie przypadłości zdrowotne mogą sprawić, że zgubienie choćby kilograma staje się poważnym problemem.

vigrafast opinie – Produkt Na Potencję

Niedoczynność tarczycy
Niedoczynność tarczycy to choroba, która najczęściej winna jest trudnościom ze zgubieniem wagi. Co więcej, może ona skutkować przybieraniem na wadze mimo stosowania odpowiednio zbilansowanej diety. W takim przypadku wymagana jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem, który dobierze odpowiednie leczenie i unormuje tym samym poziom hormonów tarczycy. Kiedy wróci on do normy, łatwiej będzie schudnąć. Mówiąc o niedoczynności tarczycy, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to choroba w przypadku której nic nie boli. Trudności ze zgubieniem wagi i wahania nastroju powinny skłonić do skonsultowania się z lekarzem.

Zespół policystycznych jajników
To choroba , na którą zapadają wyłącznie kobiety. Najprawdopodobniej mamy z nią do czynienia wówczas, gdy oprócz gromadzenia się tłuszczu w okolicach talii, u kobiety występują nieregularne miesiączki, a na ciele zauważyć można nadmierne owłosienie. W przypadku takich objawów skonsultować należy się z ginekologiem – endokrynologiem, który zleci wykonanie specjalistycznych badań mających potwierdzić diagnozę, a następnie wdroży stosowne leczenie. Bez właściwego leczenia nie należy liczyć na to, że waga drastycznie się zmniejszy.

Zespół Cushinga
To kolejna choroba , która związana jest z nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej, która przekłada się na duże problemy ze zgubieniem wagi. W przypadku tej przypadłości mamy do czynienia z niewłaściwym poziomem hormonów sterydowych, do których zalicza się między innymi kortyzol. Do charakterystycznych objawów tej choroby należy otyłość brzuszna (kończyny są wyraźnie szczuplejsze), gromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach karku. W przypadku tej choroby konieczne jest właściwe leczenie i pozostawanie pod regularną kontrolą lekarza. Tylko wtedy można myśleć o efektach walki z nadwagą.

Dodaj komentarz