Majorka jest największą wyspą w należącym do Królestwa Hiszpanii archipelagu Baleary. Zdaniem wielu jest także najpiękniejsza. Wspaniałe krajobrazy, czyste wody, piaszczyste lub kamieniste plaże każdego roku przyciągają tłumy turystów.

Wiele plaż Majorki ukrytych jest pomiędzy skałami, jak chociażby Sa Calobra, którą otaczają strome skały Sierra de Tramuntana. Zdecydowana większość plaż wyspy jest zagospodarowana, ale jeśli zechcemy poszukać, znajdziemy także dzikie, puste plaże. Stolica wyspy jest miasto Palma. Jego historia zaczęła się w roku 123 przed naszą erą. Najpiękniejszym zabytkiem Palmy jest zbudowana nad brzegiem morza gotycka katedra La Seu. Wiele elementów wyposażenia świątyni zostało zaprojektowanych jeszcze w XIX stuleciu przez słynnego Antonio Gaudiego. Obok świątyni znajduje się pałac Almudaina z XIX wieku. Dziś jest to letnia rezydencja królów Hiszpanii.

Polscy turyści chętnie odwiedzają miasteczko Valldemossa, w którym 3 miesiące wakacji spędził Fryderyk Chopin ze swoją przyjaciółką George Sand. Z otaczających miasteczko wzgórz rozciągają się wspaniałe widoki na Sierra de Tramuntana i morskie wody.

Dodaj komentarz